NSK Bearing W1602MA-6Y-C3T2.5 Ball Screw Assembly Specifications
Ball Nut Series:MSFD
Ball Screw Series:A
Brand:NSK
Category:Ball Screw Assemblies
Direction of Thread:Right Hand
EAN:29176512568
End Block Yes/No:No
Harmonized Tariff Code:8483.40.80.00
Inch - Metric:Metric
Keyword String:Ball Screw Linear
Long Description:Ball Screw with Flanged Nut; 16MM Thread Diameter; 2.5MM Thread Lead; 321MM Overall Length; Right Hand Thread Direction; 1 Thread Starts; Steel; No End Block; A Ball Screw Series; MSFD Ball Nut Series