NSK Bearing MCM10047H10D00
  • SKUZR44DO
  • BrandNSK
  • Manufacturer Part #MCM10047H10D00
  • Available to Order
    Expected to Arrive ***
 Images may not be exact. Please refer to Part # and Description.
NSK Bearing MCM10047H10D00 Specifications
  • Dimensions:
    862 mm L x 100 mm W x 70 mm H
  • Drive Type:
    Ball Screw
  • Finish:
    Polished Chrome
  • Material:
    Stainless Steel
  • Maximum Speed:
    500 mm/s
  • Maximum Stroke:
    486 mm
  • Retracted Length:
    780 mm